About greencoast1

This author has not yet filled in any details.
So far greencoast1 has created 62 blog entries.

Gjigandi i hotelerisë ACCOR dhe BALFIN Group nënshkruajnë marrëveshje për hapjen e të parit “MGallery boutique hotel” në rivierën Shqiptare!

Accor, një prej emrave dhe rrjeteve kryesorë të hotelerisë në botë dhe Green Coast Hotel Sh.p.k. kanë kënaqësinë të njoftojnë nisjen e bashkëpunimit për zhvillimin e hotelit të parë MGallery në vend. Hoteli me 112 dhoma i vendosur në Palasë, Vlorë do të mirëpresë vizitorët e parë në Prill 2024 dhe do të shënojë

2021-05-27T09:12:09+00:00

Akordohet bursa “Green Coast” 2020

Genti Çekani student ekselent i degës “Menaxhim Turizmi” në Fakultetin e Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, shpallet fitues i bursës “Green Coast” 2020. Për të tretin vit radhazi, tashmë një traditë që na bën krenarë, bursa përbën një mbështetje direkte për zbulimin e talenteve shqiptare në sektorin e turizmit, hotelerisë dhe mikpritjes. Procesi i akordimit të

2021-05-27T09:12:17+00:00

Green Coast përzgjidhet si anëtar i platformës së gjigandit amerikan Interval International

Kompania Green Coast, pjesë e Grupit Balfin, një nga grupet investuese më të rëndësishme jo vetëm në Shqipëri por dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ka prezantuar dhe po zhvillon një nga projektet më ambicioze në sektorin e turizmit në vend. Kjo kompani vazhdon të suprizojë, jo vetëm për projektin me arkitekturë të veçantë

2021-05-27T09:12:27+00:00

Projekti “Green Coast”, nxitës i punësimit dhe promovimit të vlerave të Palasës

Turizmi është transformuar në një prej industrive kryesore përsa i përket ndikimit në ekonominë kombëtare të Shqipërisë dhe akoma më shumë për ekonomitë e vogla lokale. Krahas vëmendjes së institucioneve qeverisëse, qendrore apo vendore, ndikim të madh ka pas edhe investimi nga ana e shoqërive private. Mbështetja e zhvillimit të turizmit në një perspektivë strategjike

2021-05-27T09:12:36+00:00

Grupi Balfin dhe Green Coast – në Konferencën Adria Forum, Zagreb

Balfin Group as always innovative and looking for any new initiatives and recent developments in all the sectors where it operates was present at Adria Forum Conference, held on February in Zagreb, with a lot of other investors and representatives of the Hospitality & Tourism industry, from different countries of the region. Mrs. Adriana

2021-05-27T09:16:32+00:00

Green Coast Resort and Residences vijon të promovohet jashtë kufijve të Shqipërisë… këtë herë në Zyrih, Zvicër

Gjatë muajit Shkurt në Zyrih, Zvicër u organizua eventi “Mundësitë e investimit në Green Coast Resort and Residences në Shqipëri” i cili kishte për qëllim promovimin e Shqipërisë dhe të turizmit shqiptar e në mënyrë të veçantë të projektit Green Coast. Në këtë event ishin të ftuar përfaqësues të trupave diplomatike, përfaqësues të kompanive

2021-05-27T09:16:46+00:00

Green Coast mbështet sërish studentët ekselentë të turizmit

Industria e turizmit luan një rol jetik në ekonominë globale dhe në gjithë komunitetin përkatës. Teksa në vitin 2018 kjo industri gjeneroi 10.4% të Prodhimit të Brendshem Bruto në rang global duke rritur ndjeshëm treguesit e punësimit, viti 2019 pritet të mbyllet me shifra akoma më optimiste. Në Shqipëri duke iu referuar të dhënave zyrtare

2021-05-27T09:16:59+00:00

Argëtim dhe emocione pa fund këtë sezon veror, në resortin më elitar në Shqipëri

Riviera Shqiptare është padiskutim një nga zonat më mahnitëse të Shqipërisë, me bukuri të jashtëzakonshme natyrore, me ujëra të kristalta e plazhe magjepsëse, me trashëgimi të pasur kulturore e historike dhe atraksione të panumërta, të cilat ofrojnë shumë për eksplorim. Kjo zonë ofron një udhëtim mbresëlënës dhe plot surpiza për këdo që e viziton dhe

2021-05-27T09:17:15+00:00

6 reasons why Green Coast Resort, located in the Albanian Riviera, is the perfect place for your ideal holidays!

Discover more about your ideal vacation, which you won’t find anywhere else. Green Coast is the true meaning of hideaway in the Mediterranean Coast, where there is nothing to distract you from tranquility, except the sound of waves and sea breeze that invites you to come a little closer. Green Coast is located in the

2021-05-27T09:17:27+00:00

“Terapia Blu”- Arratisu nga rutina e përditshmërisë drejt magjisë së natyrës… Rrëmbehu nga lumturia dhe relaksi që “bluja” ofron!

Palasa Beach, 2019 “Terapia Blu” Shumë prej nesh e lidhin detin me ndjenjën e lumturisë, relaksit dhe shkëputjes nga rutina e përditshmërisë drejt arratisjes në natyrën magjepsëse. Jeta është e shpejtë dhe dinamike. Jetojmë në rutinën e përditshme urbane, e cila për hir të së vërtetës është shumë e vrullshme dhe shpesh ndjejmë se kemi

2021-05-27T09:17:35+00:00
Go to Top