About greencoast1

This author has not yet filled in any details.
So far greencoast1 has created 62 blog entries.

Green Coast prezanton produktin më të ri për një investim të zgjuar!

Për të gjithë ata që dëshirojnë të blejnë vilën e ëndërruar, Green Coast Resort, resorti më elitar në Shqipëri në zonën e Palasës, tashmë ofron një produkt të ri financiar dhe mundësi blerje. Falë bashkëpunimit me banka të përzgjedhura në Shqipëri, ky resort është një mundësi e prekshme për këdo. Green Coast tanimë ofron mbulimin

2021-05-27T09:17:48+00:00

Kala Festival, eventi ndërkombëtar vlerëson Green Coast dhe rivierën shqiptare

"Riviera Shqiptare është një nga brigjet më mbresëlënëse në botë, në të cilën zhvillimi i turizmit të qëndrueshëm sa vjen e po bëhet më konkret. E ardhmja e Rivierës Shqiptare do të përfshijë Green Coast Resort, një projekt i cili po zhvillohet në Palasë, shumë afër me Dhermiun, i rrethuar nga flora dhe fauna

2021-05-27T09:17:58+00:00

Cmim nderkombetar per shetitoren ne Green Coast Resort

Revista prestigjioze ndërkombëtare ‘The Plan” ka vlerësuar me cmimin e parë projektin e Lungomare të “Green Coast Resort” nga Shqipëria në ceremoninë solemne të mbajtur në Venecia Lido në datën 18 Maj 2017. “The Plan”, është një nga revistat më të njohura Europiane dedikuar arkitekturës dhe dizajnit. Kjo revistë nëpërmjet një jurie profesioniste, vlerëson çdo

2021-05-27T09:18:08+00:00

7 arsye pse është ky momenti i duhur për të blerë një pronë në resortin më elitar në Shqipëri?!

E bekuar me detin e kaltër, gjelbërimin e natyrës, florën dhe faunën e pasur, Palasa është cilësuar si një nga perlat e rivierës shqiptare jo vetëm nga mediat vendase por edhe nga ato ndërkombëtare. Me një histori që nga koha e Jul Çezarit dhe kulturë të hershme, zona trashëgon mikpritjen, bujarinë, kuzhinën tipike mesdhetare si

2021-05-27T09:18:18+00:00

Gjigandi i hotelerisë ACCOR dhe BALFIN Group nënshkruajnë marrëveshje për hapjen e të parit “MGallery boutique hotel” në rivierën Shqiptare!

Accor, një prej emrave dhe rrjeteve kryesorë të hotelerisë në botë dhe Green Coast Hotel Sh.p.k. kanë kënaqësinë të njoftojnë nisjen e bashkëpunimit për zhvillimin e hotelit të parë MGallery në vend. Hoteli me 112 dhoma i vendosur në Palasë, Vlorë do të mirëpresë vizitorët e parë në Prill 2024 dhe do të shënojë një

2021-05-27T09:18:27+00:00

“Green Coast” konfirmohet këtë vit si destinacioni më “In” në Shqipëri

Viti 2020 nuk mundi dot të na ndajë prej pushimeve në bregdet. Vizitorët dhe admiruesit e rivierës shqiptare, gjetën këtë vit një destinacion të ri mes shkëmbinjve dhe gjelbërimit, Plazhin e Çezarit (Caesar’s Beach), në bregdetin e Palasës. Stili i rafinuar i kompleksit “Green Coast” zgjon tek secili prej nesh vlerësimin për natyrën, dhe

2021-05-27T09:18:36+00:00

Green Coast përzgjidhet si anëtar i platformës së gjigandit amerikan Interval International

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Kompania Green Coast, pjesë e Grupit Balfin, një nga grupet investuese më të rëndësishme jo vetëm në Shqipëri por dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ka prezantuar dhe po zhvillon një nga projektet më ambicioze në sektorin e turizmit në vend. Kjo kompani vazhdon të suprizojë, jo vetëm për projektin me arkitekturë të veçantë që

2021-05-27T09:18:43+00:00

Projekti “Green Coast”, nxitës i punësimit dhe promovimit të vlerave të Palasës

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Turizmi është transformuar në një prej industrive kryesore përsa i përket ndikimit në ekonominë kombëtare të Shqipërisë dhe akoma më shumë për ekonomitë e vogla lokale. Krahas vëmendjes së institucioneve qeverisëse, qendrore apo vendore, ndikim të madh ka pas edhe investimi nga ana e shoqërive private. Mbështetja e zhvillimit të turizmit në një perspektivë strategjike

2021-05-27T09:16:15+00:00

Në jugun e Shqipërisë, pushime në standarde e cilësi si resortet më elitare në mbarë botën

Javët që kaluam duken që po shterojnë dhe përditshmëria e normaliteti po kthehen gjithnjë e më tepër në ritmin e tyre të mëparshëm. Ekonomia dhe në veçanti sektori i turizmit pësuan një goditje të rëndë, jo vetëm në Shqipëri, por në të gjithë botën. Këtë situatë e bën edhe më të tensionuar, afrimi i

2021-05-27T09:20:19+00:00

Grupi Balfin dhe Green Coast – në Konferencën Adria Forum, Zagreb

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Grupi BALFIN si gjithmonë novator dhe në kërkim të çdo iniciative të re dhe zhvillimi të fundit në sektorët ku operon, nuk mund të mungonte në Konferencën Adria Forum, të zhvilluar gjatë muajit Shkurt në Zagreb, me pjesëmarrës investitorë dhe përfaqësues të industrisë së hoteleri - turizmit nga vende të ndryshme të rajonit. E ftuar

2021-05-27T09:20:30+00:00
Go to Top