fbpx

About greencoast1

This author has not yet filled in any details.
So far greencoast1 has created 67 blog entries.

Green Coast përzgjidhet si anëtar i platformës së gjigandit amerikan Interval International

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Kompania Green Coast, pjesë e Grupit Balfin, një nga grupet investuese më të rëndësishme jo vetëm në Shqipëri por dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ka prezantuar dhe po zhvillon një nga projektet më ambicioze në sektorin e turizmit në vend. Kjo kompani vazhdon të suprizojë, jo vetëm për projektin me arkitekturë të veçantë që

2021-05-27T09:18:43+00:00

Projekti “Green Coast”, nxitës i punësimit dhe promovimit të vlerave të Palasës

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Turizmi është transformuar në një prej industrive kryesore përsa i përket ndikimit në ekonominë kombëtare të Shqipërisë dhe akoma më shumë për ekonomitë e vogla lokale. Krahas vëmendjes së institucioneve qeverisëse, qendrore apo vendore, ndikim të madh ka pas edhe investimi nga ana e shoqërive private. Mbështetja e zhvillimit të turizmit në një perspektivë strategjike

2021-05-27T09:16:15+00:00

Në jugun e Shqipërisë, pushime në standarde e cilësi si resortet më elitare në mbarë botën

Javët që kaluam duken që po shterojnë dhe përditshmëria e normaliteti po kthehen gjithnjë e më tepër në ritmin e tyre të mëparshëm. Ekonomia dhe në veçanti sektori i turizmit pësuan një goditje të rëndë, jo vetëm në Shqipëri, por në të gjithë botën. Këtë situatë e bën edhe më të tensionuar, afrimi i

2021-05-27T09:20:19+00:00

Grupi Balfin dhe Green Coast – në Konferencën Adria Forum, Zagreb

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Grupi BALFIN si gjithmonë novator dhe në kërkim të çdo iniciative të re dhe zhvillimi të fundit në sektorët ku operon, nuk mund të mungonte në Konferencën Adria Forum, të zhvilluar gjatë muajit Shkurt në Zagreb, me pjesëmarrës investitorë dhe përfaqësues të industrisë së hoteleri - turizmit nga vende të ndryshme të rajonit. E ftuar

2021-05-27T09:20:30+00:00

Green Coast Resort and Residences vijon të promovohet jashtë kufijve të Shqipërisë… këtë herë në Zyrih, Zvicër

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Gjatë muajit Shkurt në Zyrih, Zvicër u organizua eventi “Mundësitë e investimit në Green Coast Resort and Residences në Shqipëri” i cili kishte për qëllim promovimin e Shqipërisë dhe të turizmit shqiptar e në mënyrë të veçantë të projektit Green Coast. Në këtë event ishin të ftuar përfaqësues të trupave diplomatike, përfaqësues të kompanive të

2021-05-27T09:20:38+00:00

“Terapia Blu”- Arratisu nga rutina e përditshmërisë drejt magjisë së natyrës… Rrëmbehu nga lumturia dhe relaksi që “bluja” ofron!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]                                                                                                                                                                                         Palasë, 2020 “Ata që jetojnë pranë detit, vështirë se do të formonin një mendim të vetëm në të cilin deti nuk do të ishte pjesë!” - Hermann Broch. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]“Terapia Blu” Shumë prej nesh e lidhin detin me ndjenjën e lumturisë, relaksit dhe shkëputjes nga rutina e përditshmërisë drejt arratisjes në natyrën magjepsëse. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image

2021-05-27T09:20:46+00:00

Green Coast mbështet sërish studentët ekselentë të turizmit

Industria e turizmit luan një rol jetik në ekonominë globale dhe në gjithë komunitetin përkatës. Teksa në vitin 2018 kjo industri gjeneroi 10.4% të Prodhimit të Brendshem Bruto në rang global duke rritur ndjeshëm treguesit e punësimit, viti 2019 pritet të mbyllet me shifra akoma më optimiste.   Në Shqipëri duke iu referuar të dhënave

2021-05-27T09:20:56+00:00

Një vepër gjigande arti për të promovuar faktet historike të Palasës

Pozicionuar menjëherë pas qafës së Llogorasë, nga ku mund të shijohet pamja mahnitëse e lindjes dhe perëndimit të diellit, ngrihet Palasa me bukuri që të magjeps e të lë vërtet pa fjalë.   Ujërat e kristalta të Jonit që lagin Palasën dhe gërshetohen lehtësisht me gurët e bardhë bashkë me shkëmbinjtë e prerë si me

2021-05-27T09:21:06+00:00

Studimi nga ekspertët, si rritet me 10-15% në vit vlera e pronës në Green Coast, resorti më elitar në vend.

Ku dhe si të investohet është një ndër dilemat më të mëdha dhe një proces i cili kërkon analizë të thellë, nga individët të cilët planifikojnë të bëjnë investime. Vazhdimisht ka patur diskutime dhe vlerësime të ndryshme, por duket që një pjesë e mirë e ekspertëve në fushën e ekonomisë bien dakord me faktin

2021-05-27T09:21:13+00:00

Balfin Real Estate – kompania e cila garanton sukses për të gjithë të interesuarit në fushën e pasurive të patundshme

Sikurse shprehet edhe Henry Thoreau: “Suksesi zakonisht u shkon atyre që janë duke e kërkuar”. Secili prej nesh, qoftë në rolin e individit apo kompanisë dhe për më tepër kur bëhet fjalë për fushën e pasurive të patundshme, ka nevojë të ketë një aleat apo partner i cili garanton sukses. Kompania Balfin Real Estate,

2021-05-27T09:21:22+00:00
Go to Top